Strict Standards: Declaration of JParameter::loadSetupFile() should be compatible with JRegistry::loadSetupFile() in /home/zclavie/public_html/libraries/joomla/html/parameter.php on line 512

Lut Gölü Tuzu

Vücut Tuzu - Termal Lut Gölü Tuzu

Termal Lut Gölü ( Ölü Deniz ) Tuzu Nedir?

Clavien Pure Vücut Tuzu, Saf Lut Gölü ( Ölü Deniz ) tuzu dur. Hiçbir katkı içermez.

Lut Gölü (Ölü Deniz) deniz seviyesinin yaklaşık 400 metre altında olan dünyanın doğal harikalarından biridir. Normal deniz suyunun tuzluluk oranı %3 iken, Lut Gölü suyunun tuzluluk oranı yaklaşık %32 dir. Yani Lut Gölü Suyu normal deniz suyuna göre on kat daha fazla tuz ve mineral yoğunluğuna sahiptir.  Lut Gölü Suyu Magnezyum, Kalsiyum, Brom ve Potasyum gibi 21 minerali yüksek konsantrasyonlarda içermektedir. Bu minerallerin 12 si diğer deniz sularında bulunmaz.  Bu özel mineraller, Lut Gölünü ve Lut Gölünden elde edilen mineraller kullanılarak elde edilmiş ürünleri cilt bakımı ve güzellik alanında çok farklı kılmıştır.

 
Lut Gölü Tuzu nun, Deniz Tuzu, Kaya Tuzu, Himalaya Tuzundan Farkı Nedir?

İçerisindeki farklı minerallerin çeşitliliği ve yoğunluğu sebebiyle Lut Gölü Tuzu, Himalaya Tuzu, Deniz Tuzu, Kaya Tuzu gibi doğal tuzlardan çok farklıdır. Piyasada bulabileceğiniz bu tuzların cildinize etkisi sadece sofralarınızdaki tuzun etkisi kadardır.

Lut Gölü Tuzunun normal deniz tuzundan farkı, içerdiği Magnezyum (Mg), Potasyum (P), Kalsiyum (Ca), Brom (Br), Demir (Fe) ve Sülfür tuzları oranıdır. Normal deniz tuzunda %97 oranında NaCl (sofra tuzu) bulunurken, Lut Gölü Tuzu'nda bu oran %30'un altında olup, Kalsiyum Klorür(CaCI2), Potasyum Klorür (KCI), Magnezyum Klorür (MgCI2) gibi tuzlar yoğunluktadır.

Mineraller cilt metabolizması için gereklidir. Yaşlanma ile birlikte vücuttaki mineral düzeyi düşmektedir ve vücut dış kaynaklı mineral desteğine ihtiyaç duymaktadır. Mineraller hücre membranını çevresel tehlikelere ve dehidrasyona karşı korur.

 
Lut Gölü Tuzu Faydaları Nelerdir?

Lut Gölü Tuzu, cildin mineral dengesine kavuşmasında, cilt bozuklarının giderilmesinde,  cildin temizlenmesinde, ölü hücrelerin uzaklaştırılmasında etkilidir. Daha temiz, daha canlı, daha sıkı ve formda bir cilde kavuşmanıza yardımcı olur.


Lut Gölü Minerallerinin Faydaları:

Magnezyum - Sıvıyı tutarak derinin yaşlanmasını yavaşlatır ve sinir sistemini sakinleştirir, hücrelerin canlılığını artırır.
Kalsiyum - Tırnakları güçlendirir ve kan dolaşımını artırır, ayrıca cilt gözeneklerini temizler, cilt yüzeyinde sağlıklı bağ dokulardın gelişimini sağlar.
Potasyum - Deriye canlılık verir, cildin nem dengesini koruyarak sağlıklı hücrelerin büyümesini sağlar.
Sodyum - Hücrelerdeki su metabolizmasında denge sağlamakta önemli bir rol oynar.
Sülfür - Bakterilerin yok edilmesini sağlayan doğal bir dezenfektandır.
Brom- Rahatlatıcı ve dokuları uyarıcı bir etkisi vardır.
İyot - Cildin nemlenmesinde, kırışıklıkların ortadan kaldırılmasında etkili olan bir anti-aging'dir.
Çinko - Cilt gözeneklerinin sıkılaşmasını ve cildin yumuşak olmasını sağlar.

 
Lut Gölü Tuzu Kullanımı - Tuz Peeling ve Zayıflama Tuzu

Peeling amacıyla Clavien masaj yağları ile karıştırılarak istenilen bölgeye dairesel hareketlerle uygulanır.
Vücudun toparlanması, sıkılaşması amacıyla kullanıldığında, yaklaşık iki tatlı kaşığı tuz bir çay bardağı sıcak suda eritilerek istenilen bölgeye sürülür. Streç film ile sarılarak terleme sağlanır