Strict Standards: Declaration of JParameter::loadSetupFile() should be compatible with JRegistry::loadSetupFile() in /home/zclavie/public_html/libraries/joomla/html/parameter.php on line 512

Masaj Yağı

Masaj yağları sabit yağlarla çeşitli uçucu yağların karışımıyla elde edilen, daha rahat ve etkili masaja imkan sağlayan yağlardır.

Sabit yağ olarak, likit parafin (farma kalite), badem yağı ve susam yağı karışımı kullanılmıştır. Bu sabit yağlar, uçucu yağların cildi irrite edici etkisini minimuma indirir, en uygun karışımın oluşmasına imkan verir.
 
Clavien Masaj Yağlarında, sabit yağlarla uçucu yağlar uygun konsantrasyonda formülize edilmiş hem uçucu yağların etkinliği yüksek seviyede tutulmuş hem de cilt üzerindeki tahriş edici etki en düşük seviyeye indirilmiştir.

Clavien Masaj Yağlarında;
-İlaç kalitesinde çok iyi rafine edilmiş likit parafin kullanılmıştır. Bu yüzden berraktır herhangi bir tortu ve ağır koku gözlenmez.
-Uygun sabit ve uçucu yağlar kullanılmıştır. Masaj için gerekli yağlayıcılıktadır fakat vücutta yağlılık hissi bırakmaz kolay emilir.
-Özel renklendiriciler kullanılmıştır. Kozmetik kullanımına uygun bu renklendiriciler ve yağların kendilerinin oluşturabileceği lekeler gözlenmez.
-Özel esanslar kullanılmıştır. Uçucu yağların kokularına ek olarak özenle seçilmiş esanslarla kokular zenginleştirilmiş ve aromaterapi etkinliği arttırılmıştır.

Aromaterapi Masaj Yağı - Aromatik Masaj Yağı

Uçucu yağlar, bitkilerden çeşitli yöntemlerle elde edilen,  keskin kokulu karışımlardır. Uçucu yağlar bakımından zengin olan birçok aromatik, kokulu bitkilerin kokuları da içerdiği etken maddelerden (uçucu yağ) kaynaklanmaktadır.
Uçucu yağlar, cilt üzerinde kızarıklı kaşıntı gibi alerjik reaksiyonlara sebep olabildiğinden susam yağı, badem yağı vb. sabit yağlarla seyreltilerek kullanılmalıdır. Özellikle masaj işleminde sabit yağlarla birlikte kullanıldığında cilde nüfuzu kolaylaştırır ve daha etkili olur.