Strict Standards: Declaration of JParameter::loadSetupFile() should be compatible with JRegistry::loadSetupFile() in /home/zclavie/public_html/libraries/joomla/html/parameter.php on line 512

Soğuk Parafin

Parafin Nedir?

Parafin petrolden elde edilen renksiz, kokusuz bir bileşendir. Mumların yapımında, ambalaj malzemesi olan mumlu kağıtların elde edilmesinde, izolasyon malzemelerinde, kozmetik ürün içeriğinde parafin ve parafin türevleri kullanılmaktadır.

Parafin ilk olarak antik Romalılar tarafından masaj amacıyla kullanılmıştır. Modern Parafin ise 1800’lü yılların başında Alman Kimyager Carl Ludwig von Reichenbach tarafından keşfedilmiştir.

Nemlendirme ve nemi hapsetme özelliği parafini kozmetik ürün içeriklerinde,  güzellik ve bakım uygulamalarında popüler bir ürün haline getirmiştir.

Parafin mumunun ısı kapasitesi çok yüksektir. Isıyı emer ve muhafaza eder. Vücuda uygulandığında cildi saran bir bariyer oluşturur. Dış kaynaklı bir ısıyı emer bu ısıyla birlikte vücut sıcaklığının artmasını, hücre metabolizmasının ve dolaşımın hızlanmasını, cilt gözeneklerinin açılmasını sağlar. Gözeneklerin açılmasıyla parafin içeriğindeki bileşenler cilde daha iyi nüfuz eder. Parafin ve içeriğindeki bileşenler sayesinde cildiniz nemlenir, daha canlı ve parlak görünüme kavuşur. Hücre metabolizması ve dolaşımın artması ile de hücreler kendilerini yeniler, bileşenlerin vücuda alınımı ve vücuttan atılımı hızlanır. Daha düzgün ve daha genç bir vücuda kavuşmanıza yardımcı olur.

Soğuk Parafin Nedir?

Clavien Kozmetik için özel üretilmiş kozmetik kalite parafin, bitkisel yağlarla zenginleştirilmiş ve uzun süren Ar-Ge çalışmalarının sonucunda herhangi bir ısıtıcıya gerek olmadan vücuda rahatça sürülebilen Clavien Soğuk Parafinler elde edilmiştir.

Clavien Soğuk Parafinlerde kozmetik kalite parafin kullanılmış olması parafinin güvenle kullanılabileceğinin göstergesidir. İyi rafine edildiğinden parafin daha temiz bir renk ve daha hafif bir kokuya sahiptir. Özellikle kozmetik ürünlerde kullanıma uygun en tehlikesiz renklendiriciler ve esanslar kullanılarak üretilmiştir.

Ar-Ge ve stabilite çalışmalarının sonucunda seçilen pilot güzellik merkezlerince denenen ve olumlu geri bildirim alınan Clavien Soğuk Parafinler, birçok güzellik ve spa merkezlerinde, nemlendirme, çatlakların giderilmesi, selülitli bölgelerin giderilmesi, sarkmış bölgelerin toparlanması gibi uygulamalarda yardımcı ürün olarak kullanılmaktadır.

 

Vücut Parafini

Vücut Parafini Nedir? 

Vücut Parafinleri güzellik ve bakım uygulamaları için çeşitli bitkisel yağlarla zenginleştirilmiş, soğuk sürülebilen yumuşak dokulu formda formülize edilmiş parafinlerdir.
Isıtıcı kazana gerek olmadığından hazırlık aşaması gerektirmez, istenilen miktar kişiye özel direkt olarak uygulanabilir. Soğuk uygulamayla hassas ciltlerde yakmadan güvenle kullanılabilir. 

Vücut Parafini Faydaları Nelerdir?

Vücut Parafinleri, toksinlerin ve ödemin dışarı atılmasını kolaylaştırır. Selülitli bölgelerin azalmasına, düzgün bir vücuda kavuşmanıza yardımcı olur. Yoğun nemlendirici özelliği sayesinde ipeksi bir tene sahip olmanızı sağlar. 

Vücut Parafini Nasıl Kullanılır? Parafin Bakımı Nasıl Yapılır?

Ürünü bir spatula yardımıyla vücudunuza sürün ve ince bir tabaka oluşacak şekilde yayın. Uygulama yapılan bölgeyi streç film veya vücut naylonu ile sarın. Sauna, ısı battaniyesi veya havlu içinde vücudu terlemeye bırakın. 30-45 dk arası beklenmesi uygundur. Uygulama sonrasında vücudunuzu havlu ile siliniz ve bir süre su ile temas ettirmeyiniz.
Özellikle sıcak uygulama istenildiğinde erime sıcaklığı normale göre daha düşük olan Clavien vücut parafini, parafin ısıtıcı kazan içinde daha kısa sürede erir ve istenilen bölgeye fırça yardımıyla yakmadan rahatça uygulanabilir.

  
El Ayak Parafini

El Ayak Parafini Nedir?

Clavien El Ayak Parafinleri güzellik ve bakım uygulamaları için çeşitli bitkisel yağlarla zenginleştirilmiş, soğuk sürülebilen yumuşak dokulu formda formülize edilmiş parafinlerdir.
Isıtıcı kazana gerek olmadığından hazırlık aşaması gerektirmez, istenilen miktar kişiye özel direkt olarak uygulanabilir. Soğuk uygulamayla hassas ciltlerde yakmadan güvenle kullanılabilir. 

El Ayak Parafini Faydaları Nelerdir?

El Ayak Parafinleri, El ve ayaklarda çatlak oluşumunu engeller çatlaklara karşı yoğun bakım sağlar. Manikür, pedikür öncesinde ve sonrasında yumuşatma ve bakımda etkilidir. 

El Ayak Parafini Nasıl Kullanılır? Parafin Bakımı Nasıl Yapılır?

Ürünü el ve ayakların üzerini kapatacak şekilde sürünüz ve ince tabaka oluşacak şekilde yayınız. Uygulama yapılan bölgeyi streç film ile sarınız. El ve ayaklarınızı havlu eldiven ve havlu patik içinde 30-45 dk bekletiniz. Uygulama sonrasında kağıt havlu ile el ve ayaklarınız siliniz.
*Özellikle sıcak uygulama istenildiğinde erime sıcaklığı normale göre daha düşük olan Clavien El Ayak Parafini, parafin ısıtıcı kazan içinde daha kısa sürede erir ve istenilen bölgeye fırça yardımıyla yakmadan rahatça uygulanabilir