Strict Standards: Declaration of JParameter::loadSetupFile() should be compatible with JRegistry::loadSetupFile() in /home/zclavie/public_html/libraries/joomla/html/parameter.php on line 512

TOZ KİL

Toz Kil

Toz Kil Nedir?

Clavien Pure Kil, saf kildir. Hiçbir katkı içermez.
Kil, topraktaki parçacık boyutu 0,002 mm’ den küçük tanecikler, sulu ortamda plastik özellik gösteren toprağın en küçük fraksiyonu ve kolloidal özellik gösterebilen yüklü partiküllerden oluşan kristal yapılar olarak tanımlanırlar. Diğer bir tanımı ise ince taneli minerallerden oluşan ve toprağın doğal olarak meydana gelmiş kısmıdır.

 
Toz Kil - Kil Maskesi Faydaları Nelerdir?

Cildi kirden, ölü hücrelerden ve fazla yağdan arındırır. Gözeneklerin açılmasına, siyah noktaların giderilmesine, sivilce (akne) oluşumunun engellenmesine, cildin sıkılaşmasına, selülitlerin giderilmesine, kepek vb saç derisi sorunlarını giderilmesine yardımcı olur.

 
Kil Nerelerde Kullanılır?

Kil mineralleri (kaolinit, montmorillonit vb.) endüstride birçok alanda kullanılmaktadır. Örneğin, kaolinler; kâğıt dolgu ve kaplamada, tuğla, seramik, çimento, plâstiklerde, boya ve çözücülerde; montmorillonit kil mineralleri ise, deterjan, seramik, kâğıt, kozmetik ve boya sanayii gibi birçok alanda kullanılmaktadır.

 
Kil Cildi Nasıl Temizler? Kil Cildi Toksinlerden ve Yağdan Nasıl Arındırır?

Yüzeye çekme ve emme (adsorb ve absorb) özellikleri sebebiyle, vücudu toksik maddelerden arındırma özelliği olan kil, canlı çamur olarak adlandırılmıştır. Bu killerin uzun süre sıcak su basıncına mârûz kalması, kristalize olmalarına ve negatif elektrikle yüklenmelerine sebep olur. Kristalleşen kil çok küçük parçacıklara ayrılır ve bu da kilin vücutta kolayca emilmesini sağlar. Negatif yükler sayesinde ise kil, pozitif yüklü toksik maddeleri cilt yüzeyine çeker ve daha sonra bunları emerek vücuttan uzaklaştırılmasını sağlar.

 
Kil Maskesi Nasıl Hazırlanır? Kil Maskesi İle Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Kullancağınız kadar Clavien Kili, ılık su ilave edip karıştırarak sürülebilir kıvama getiriniz. Cildinizi temizledikten sonra ıslak cildinize hazırladığınız karışımı sürünüz. Kuruyana kadar bekleyiniz ve ardından ılık su ile cildinizi temizleyiniz. Uygulama sonrasında cildinize hiçbir şey sürmeyiniz. Cilt sıkılaştırılması ve selülit uygulamalarında kullanıldığında, kil sürülen bölge streç film ile sarılıp sıcak havlu veya ısı battaniyesi ile örtülerek uygulama etkinliği arttırılabilir.


----------------------------------------------


Toz Peloid Kil

Toz Peloid Kil Nedir?

Clavien Pure Peloid Kil, saf peloid kildir. Hiçbir katkı içermez.

Peloid killer, jeolojik ve biyolojik olaylar sonucu milyonlarca yılda oluşmuş saf, doğal, organik ve inorganik maddelerden oluşmuş yapılardır. Peloid Killer normal kullanımının yanı sıra tedavi amaçlı kullanılan killerdir. Halk arasında bilinen ifadeyle şifalı termal çamur banyoları peloidlere en iyi örnektir.

 
Peloid Kil - Peloid Kil Maskesi Faydaları Nelerdir?

Normal kil uygulamalarının yanısıra, dejeneratif romatizmal hastalıkların kronik dönemlerinde, kronik bel ağrısı, miyozit, tendinit, travma, fibramiyalji sendromu gibi yumuşak doku hastalıklarının tedavisinde tamamlayıcı tedavi unsuru olarak kullanılabilir nitelikte olduğu Sağlık Bakanlığı tarafından raporlanmıştır.


Peloid Kil Maskesi Nasıl Hazırlanır? Peloid Kil Maskesi İle Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Kullancağınız kadar Clavien Peloid Kili, ılık su ilave edip karıştırarak sürülebilir kıvama getiriniz. Cildinizi temizledikten sonra ıslak cildinize hazırladığınız karışımı sürünüz. Kuruyana kadar bekleyiniz ve ardından ılık su ile cildinizi temizleyiniz. Uygulama sonrasında cildinize hiçbir şey sürmeyiniz. Cilt sıkılaştırılması, selülit, romatizmal ve yumuşak doku uygulamalarında kullanıldığında, kil sürülen bölge streç film ile sarılıp sıcak havlu veya ısı battaniyesi ile örtülerek uygulama etkinliği arttırılabilir.

---------------


Kil-Yosun

Toz Kil Yosun Karışımı Nedir?

Clavien Pure Kil Yosun, Clavien Pure Vücut Yosunu ve Clavien Pure Kil'in uygun orandaki karışımıdır. Yosun maskesi olarak direkt kullanıma uygun olacak şekilde formulize edilmiştir.

 
Kil Yosun Maskesi Faydaları Nelerdir?

Kil Yosun karışımının birlikte kullanımı gerekli bileşenlerin yoğun olarak hücrelere kazandırılması anlamını taşımaktadır. Böylelikle bu uygulama cildin arınmasına, mineral dengesinin sağlanmasına, selülit uygulamalarına, sarkmış bölgelerin toparlanmasına, hücre yenilenmesi ile birlikte cildin daha genç, daha canlı görünmesine yardımcı olacaktır.

 
Kil Yosun Maskesi Nasıl Hazırlanır? Kil Yosun Maskesi İle Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Kullanacağınız kadar Clavien Kil Yosuna, ılık su ilave edip karıştırarak sürülebilir kıvama getiriniz. Cildinizi temizledikten sonra ıslak cildinize hazırladığınız karışımı sürünüz. Kuruyana kadar bekleyiniz ve ardından ılık su ile cildinizi temizleyiniz. Uygulama sonrasında cildinize hiçbir şey sürmeyiniz. Cilt sıkılaştırılması, selülit uygulamalarında kullanıldığında, kil sürülen bölge streç film ile sarılıp sıcak havlu veya ısı battaniyesi ile örtülerek uygulama etkinliği arttırılabilir.